Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava Ohrada Hluboká nad Vltavou II.

11. 5. 2007

Tentokrát jsme vzali s sebou na klubovku jako posilu mojí sestru Marťu – to pro případ, že by Jaroušek dostal hlad, tak aby mohla předvést Akima v kruhu. Marťa má už spoustu zkušeností z předvádění Elvise a Cida (na její úspěchy se Sidem se můžete podívat tady).

Obrazek

Výstava se konala v sobotu v areálu Národního zemědělského a lesnického muzea – lovecký zámek Ohrada. Ráno byl nástup na nádvoří, kde proběhlo uvítání a přehlídka chovných psů. Ke každému z nich bylo řečeno pár slov (rodiče, pracovní a výstavní úspěchy, povahové vlastnosti) a případně předvedeni i jeho potomci účastnící se výstavy. Tady jsem Akima předváděla já – Jaroušek spal jako dudek, takže to bylo v pohodě. Akim běžel pěkně a prý mu to slušelo (tedy aspoň to Marťa s Jardou tvrdili).

Obrazek

Po přehlídce chovných psů jsme se přesunuli k našemu kruhu, kde posuzoval rozhodčí Václav Koldinský. Jelikož před třídou pracovní, do které byl zapsán i Akim, posuzoval ještě jednu třídu, měli jsme poměrně dost času před nástupem do kruhu – naštěstí. Jaroušek se totiž probral a hlasitě se dožadoval svého přídělu. Takže mi nezbývalo nic jiného, než ho jít nakrmit. Martě jsem pro jistotu přenechala Akimka, vodítko a potřebné papíry, aby mohla Akima předvést.

Když jsem chvilku před Akimovým nástupem do kruhu přišla s nakrmeným Jarouškem, docela se jí ulevilo. Nějak se jí do toho předvádění nechtělo – prý je na ni náš pesánek moc aktivní. Takže do kruhu jsme šli s Akimem spolu. Akim běžel pěkně, pouze při čekání na posouzení se poměrně dost nudil, k posouzení jsme šli totiž až devátí. Posudek ale dostal Akim pěkný, rozhodčí mu pouze vytknul, že v pohybu má trochu užší postoj pánevních končetin.

 

Posudek: pes středně silné kostry, typické hlavy dlouhé mordy, správně nasazený krk, výrazný kohoutek, pevný hřbet, správná záď s dobře nasazeným prutem, úhlení předních končetin korektní, u pánevních užší postoj, povaha klidná, tlapa uzavřená.

Obrazek

V pracovní třídě bylo posuzováno celkem deset psů, z nichž jeden odstoupil. Rozhodčí Koldinský udělil tato ocenění: 3x výborný, 4x velmi dobrý a 2x dobrý.

 

Akim získal krásné ocenění V3, což nám udělalo obrovskou radost.

 

Po posouzení naší třídy (titul CAC získal Akim z Kačínských tůní) jsme si ještě počkali na třídu vítězů, kterou vyhrál Jim z Krokočínských lesů. Ale to už se opět přihlásil Jaroušek, takže jsme šli papkat a pak už hurá domů.

Obrazek